Річний звіт про діяльність закладу
ЗВІТ
КЕРІВНИКА МИКОЛАЇВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
“ЖУРАВЛИК”
перед громадськістю ,батьками,колективом дошкільного закладу за 2023- 2024 навчальний рік
ЗВІТ
КЕРІВНИКА МИКОЛАЇВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
“ЖУРАВЛИК”
перед громадськістю ,батьками,колективом дошкільного закладу за 2022- 2023 навчальний рік
Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у створенні умов для дітей з фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність дошкільного закладу направлена на подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління.
Упродовж 2022/2023 навчального року робота закладу дошкільної освіти була спрямована на реалізацію державної політики, здійснювала свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України :
- Конституція України
- Закон України «Про освіту»
- Закон України «Про дошкільну освіту»
- Закон України «Про мови в Україні»
- Закон України «Про охорону дитинства»
- «Базовий компонент дошкільної освіти»
- «Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Дитина».
В закладі освіти у 2022/2023навчальному році функціонувало 2 вікові групи, відвідували 36 вихованців.
Для виховання та навчання дітей створено умови а саме: музично спортивна зала, методичний кабінет, медичний кабінет, костюмерна, ігрові майданчики, хатинка для лісових звірят на курячих лапках, сільська хатинка з свійськими тваринами, спортивні майданчики для гри в волейбол і футбол Але нажаль все ці умови не використовувались під час дії воєнного стану в нашій країні. Освітньо-виховний процес здійснювався дистанційно в онлайн режимі.
Детальне вивчення роботи закладу здійснювалося за таким алгоритмом: відвідування занять, бесід, виховних, музичних, заходів в різних вікових групах в онлайн режимі з метою визначення стилю спілкування вихователів з дітьми і батьками.
Планування освітньо – виховного процесу здійснювався за режимними моментами з урахуванням листа МОН від03. 07.2009р №1/9 455.
Протягом 2022/2023 навчального року педагогічний колектив працював над вирішенням таких річних завдань:
1. Спрямувати діяльність педагогічного колективу на виконання Базової програми «Дитина».
2. Сприяти підвищенню результативності освітньо-виховної роботи через впровадження новітніх, інтерактивних технологій (коректурні таблиці за методикою Н.Гавриш, мнемотехніка, кільця Луллія).
3. Виділяти у провідний напрямок роботи розвиток мовленнєвої активності як запоруки успішного навчання.
4. Забезпечити соціально - емоційний розвиток дошкільників шляхом патріотичної відповідальності, духовної культури, гуманних почуттів, морально – виховних якостей через ознайомлення з художньою літературою, усною народною творчістю.
Для виконання річних завдань та плану роботи на 2022/2023 навчальний рік, пріоритетними напрямками діяльності ЗДО у навчальному році були:
- створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості;
- підготовка дошкільників до реального життя,насиченого різними подіями;
- формування елементарної компетентності з питань безпеки у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту;
- налагодження системи роботи з патріотичного і духовного виховання дітей педагогами та батьками;
- розвиток творчих здібностей та нахилів дітей;
- забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту у школі.
Вжиті заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально технічної бази в ЗДО
Протягом 2022/2023 навчального року колектив закладу та батьківський комітет спільно приймали активну участь в освітньо-виховній роботі та здійснювали посильну допомогу у зміцненні матеріально-технічної бази в закладі.
Аналізуючи фінансово-господарську діяльність слід відмітити, що за проведення бойових дій в нашому населеному пункті було пошкоджено в ЗДО п’ять вікон в спальних кімнатах старшої та молодшої групах, крім того була пошкоджена крівля закладу. Але не дивлячись на ці пошкодження Шевченківська сільська рада за сприянням відділу освіти молоді та спорту виділили кошти на проведення ремонту крівлі та вікон. Також благодійну допомогу нам надала німецька благодійна організація, яка подарувала нам генератор потужністю п’ять V.
Шевченківська сільська рада виділила кошти на придбання для закладу освіти плити USB і плівку, щоб запобігти пошкодженню вікон і дверей. Користуючись нагодою хочу висловити слова подяки нашому депутату Бойчуку Ю.І за постійну дійову допомогу з різних господарчих і організаційних питань. В жовні місяці 2022 року організував перевезення USB плит з с. Полігон в наш заклад освіти і організував закриття вікон ними від пошкоджень в наслідок прильотів ракет і іншої знищувальної техніки. Весною цього року виникла проблема з газонокосилкою, яку ми не могли відремонтувати. Звернулася за допомогою до сільського старости Левковського С.В. який приклав зусиль щоб її відремонтувати. Дякуємо за допомогу. Косилка працює в даний період як часи. Сподіваємось на подальшу співпрацю і підтримку в різних життєвих умовах нашого нелегкого часу.
Поповнилась матеріальна база для освітньої діяльності дітей (розвивальні та інтелектуальні ігри, демонстраційний матеріал для проведення інтегрованих занять (за рахунок благодійних внесків педагогів закладу). Для покращення проведення освітньо – виховного процесу в онлайн режимі було придбано для вихователів 3 ноутбуки за сприянням відділу освіти молоді та спорту Шевченківської ради
Рішенням сесії Шевченківської ради було виділено кошти на будівництво бомбосховища для наших вихованців в розмірі 185 000 грн для безпечного перебування дітей в закладі освіти під час повітряної тривоги та дії воєнного стану.
Забезпечення кадрами та створення умов для професійного росту
Колектив ЗДО складається з 15 осіб з них 5 педагогічних працівників та 10 осіб обслуговуючого персоналу Середній вік педагогів 39,5 років, стаж педагогічної роботи в середньому 19,5 років. Тобто це найбільш працездатна категорія населення. На даному етапі в дошкільному закладі відсутня плинність педагогічних кадрів.
В поточному році пройшли атестацію три педагога Мулик Г.В та Крюк Т.Г. отримали першу категорію,а вихователь Васильєва Г.М. підтвердила свою кваліфікаційну категорію
Соціальний захист збереження та зміцнення здоров’я дітей
Заклад дошкільної освіти дотримується вимог щодо забезпечення прав дитини які закріплено в основних державних документах.
Для виявлення пільгового контингенту у вересні 2022року було складено соціальний паспорт ЗДО, списки дітей пільгового контингенту: це багато дітні сім’ї,діти батьки яких є учасниками АТО і які находяться ВСУ.З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами. Протягом року сім’ям надавались консультації вихователями всіх вікових груп. Дошкільний заклад відвідує 12 дітей пільгового контингенту з них 8дітей з багатодітних сімей та 4 дітей батьки яких є учасниками АТО і ВСУ.
Забезпечення організації харчування вихованців
Робота з організації харчування дітей у закладі не здійснювалась за неможливості проведення освітнього процесу в наслідок військової агресії, яку вчинила російська федерація.
Забезпечення організації медичного обслуговування вихованців
Медичне обслуговування дітей в ЗДО здійснюється згідно з наказом МОЗ та МОН України №432/496 від30.08.2005р «Про удосконалення медичного обслуговування дітей в ЗДО», «Положенням про медичний кабінет ЗДО», «Положенням про ізолятор ЗДО», Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-III від06.04.2000. Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку медичного обслуговування дітей в ДНЗ» №826 від14.06.2012р.
Але на жаль робота по організації медичного обслуговування вихованців не проводилась в цьому навчальному році за проведення освітньо-виховного процесу дистанційно в онлайн режимі.
Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки,
санітарно – гігієнічних та протипожежних норм
В нашому закладі дошкільної освіти забезпечено все для реалізації заходів з питань охорони життя, здоров’я дітей. Питання охорони та безпеки життєдіяльності дітей під час дії воєнного стану в Україні ми вносимо у річний план роботи дошкільного закладу та систематично розглядаємо на засіданнях педагогічних рад, виробничих нарадах. Проводимо місячники з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та пожежо-небезпечних ситуацій, тижні безпеки життєдіяльності дітей. З метою прийняття оперативних рішень щодо забезпечення умов для збереження здоров’я та безпечного перебування дитини вдома та на вулиці, та під час надзвичайних ситуацій,при виявленні вибухонебезпечних предметів постійно проводяться консультації,бесіди, інструкції педагогами закладу освіти. Правила поведінки як поводитися в екстремальних ситуаціях,під час оголошення повітряної тривоги, батькам і дітям надають допомогу педагоги розміщуючи на сайті закладу освіти в вайбері, фейсбуці, телеграмі: пам’яток відеоматеріалів, інструктажів,мультиплікаційних фільмів, відео роликів. У дошкільному закладі дотримання правил охорони праці та техніки безпеки проводиться всіма працівниками, систематично здійснюємо контроль та аналізуємо виконання заходів з охорони та безпеки життєдіяльності згідно плану роботи.
Результатом засвоєння дітьми знань з безпеки життєдіяльності є:
- дотримання заборонних та наказових правил поведінки з пожежної безпеки;
- вміння правильно користуватися пішохідним переходом,знання з дотримання правил безпечної поведінки в транспорті та на дорозі;
- набуття навичок безпечної поведінки в природному середовищі;
- усвідомлення,що спілкування з незнайомими може становити загрозу для життя і особистої безпеки;
- закріплено правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних та незнайомих предметів;
- мають найпростіші знання з цивільної оборони;
- чітко знають прізвище та домашню адресу а також телефонні номери служб допомоги.
Методична робота
Впродовж 2022–2023 навчального року педагогічний колектив продовжував роботу над головним напрямком закладу дошкільної освіти - забезпечення гармонійного емоційного розвитку дошкільників шляхом формування духовної культури, гуманних почуттів, патріотизму, морально – вольових якостей через ознайомлення з художньою літературою, усною народною творчістю.
Методична робота була спрямована на створення оптимальних науково-методичних, організаційно-педагогічних, естетичних умов функціонування дошкільного закладу,оновлення освітньо–виховного процесу в умовах воєнного стану, та проведення освітньо–виховного процесу дистанційно в онлайн режимі. Заходи, що були заплановано в річному плані роботи закладу було виконано не повністю за дії воєнного стану і активних бойових дій в нашій громаді і країні. Але не звертаючи увагу на це становище в країні було проведено роботу з наповнення дидактичним матеріалом з впровадженням мнемотехніки, коректурних таблиць, блоків Дьєнеша, кілець Луллія, методичною літературою, блок з питань безпеки життєдіяльності дітей; виготовлено та придбано дидактичний матеріал для організації інтегрованих занять.
Згідно програми розвитку ЗДО педагогічний колектив працює над покращенням освітньо–виховного процесу,посиленням творчого розвитку дошкільників засобами інтеграції освітнього процесу,вихователі активізували пізнавальну активність дітей коректурними таблицями за методикою Н.Гавриш, використовували окремі прийоми з мнемотехніки,формували життєву компетенцію дитини у відповідності до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти.
Вихователі старшої вікової групи Мулик Г.В та Васильєва Г.В. проводили заняття дистанційно і не мали досвіду з цього питання, щодо проведення занять в такому режимі, але не зважаючи на всі незручності і перешкоди освітній процес проходив на належному рівні. Педагоги разом з батьками створили все необхідне для того ,щоб освітній процес проходив за методичними вимогами на належному рівні згідно вимог БКДО та освітньої програми »Дитина». Під час проведення занять з різних розділів програми вихователі підбирали методичний матеріал наповнений сучасними розробками новітніми технологіями,дидактичним матеріалом. Заняття проводилося в формі гри ,де діти були не спостерігачами а активними учасниками. Вихователі Васильєва Г.М. та Мулик Г.В проводили індивідуальні заняття з дітьми які потребували додаткової допомоги і консультації для засвоєння освітньої програми при підготовці до навчання у школі. Відвідуючи заняття як керівник спостерігала за тим як добре налагоджено роботу з взаємодії вихователів з дітьми і батьками. Протягом заняття діти були активні, уважні в позитивному настрої. Позитивне налаштування до проведення занять дало свої вагомі результати з засвоєння освітньої програми по підготовці до навчання у школі. При проведенні моніторингу досягнень дітей відповідно до БКДО отримали наступні результати в старшій віковій групі високій рівень засвоєння освітньої програми згідно вимог БКДО отримали - 33 % дітей,достатній -38%,середній - 29%. В середній віковій групі високій рівень отримали -36%,достатній -38%,середній 26%. Результати свідчать про те, що всі методи і прийоми для успішного засвоєння освітньої програми вихованцями нашого закладу були використанні методично і цілеспрямовано ,що дало позитивні результати. Хочу відмітити роботу вихователя середньої групи Крюк Т.Г., яка проводила освітній процес з дітьми середнього і молодшого віку починаючи з другої половини навчального року з січня місяця поточного року. За цей період також зуміла організувати свою роботу з дітьми і батьками на порозумінні, довірі і позитивних емоціях ,яких нам всім не вистачає. Діти старшого віку швидше адаптувалися до проведення занять в онлайн режимі а з молодшими дітьми прийшлося попрацювати, щоб зацікавити їх бути присутніми на заняттях і виконувати завдання які їм рекомендували вихователі для закріплення освітньої програми «Дитина». Протягом всього навчального року діти,вихователі і батьки приймали активну участь в конкурсах, святах присвячених рідній мові, Дню захисника вітчизни, Дню матері, Дню вишиванки та в інших заходах, за що нашим педагогам велика подяка. За підсумками 2022/2023 навчального року відділ освіти молоді та спорту Шевченківської сільської ради за сумлінну, творчу і віддану працю надав грошову винагороду в розмірі посадового окладу вихователям нашого закладу дошкільної освіти: Васильєвій Г.М., Мулик Г.В.,Крюк Т.Г. Впевнена, що у наших педагогів ще є багато не використаного потенціалу і попереду їх чекають нові досягнення і перемоги. Дякую вам за вашу відданість своїй професії і велику любов до життя і до дітей.
Варто зазначити,що в дошкільному закладі є всі необхідні умови для розвитку творчих та пізнавальних здібностей кожної дитини. В кожній віковій групі створені сприятливі умови для розвитку особистості кожної дитини, для її самореалізації,для розвитку пізнавальних інтересів дітей, вміння долати труднощі у навчанні. Впевненні в тім, що наш заклад освіти поновить свою роботу в новому навчальному 2023-2024 році в офлайн режимі,тобто будемо працювати у звичному режимі.
Впродовж року вихователями створювалися ситуації для формування навичок правильної поведінки в різних життєвих ситуаціях з дорослими, однолітками, батьками, чужими людьми,які спонукають дітей висловлювати свої думки, пропозиції щодо запобігання неприємних ситуацій в колективі,в соціумі, обговорюються помилки та дії дітей або вигаданих персонажів в різних ситуаціях. З цією метою активно використовувалися художні твори, мультиплікаційні фільми ,відеоролики,усна народна творчість,ілюстративний матеріал.
В процесі проведення вивчення професійної компетентності було визначено, що вихователі мають достатній рівень,загальний К =1,0.
Підвищеної уваги потребує виховання у дітей культури взаємовідносин з однолітками під час дій з предметами,сюжетно – рольових ігор,культури спілкування з дорослими,культури взаємовідносин між дітьми під час праці, в поліпшені роботи по формуванню екологічної культури, додержання екологічно безпечної поведінки в природному довкіллі.
В своїй роботі педагогічний колектив дотримувався особистісно орієнтованої моделі гуманістичного виховання,використовуючи творчій підхід та нетрадиційні форми й методи навчання і виховання ,які дали можливість розвитку індивідуальним та творчим здібностям як дітей та і педагогічного колективу.
Педагоги закладу проводили постійну роботу протягом року разом з дітьми і батьками по організації і проведенню участі в різних конкурсах обласних,всеукраїнських та міжнародних, освітніх олімпіадах,за що отримували призові місця, почесні грамоти, дипломи,подяки і заохочувальні призи. Всього за навчальний рік наші вихованці разом з батьками і вихователями приймали участь в 23 конкурсах і отримували перші місця і нагороди . Велика їм за це подяка.
Робота з батьками
Впродовж року батькам була надана кваліфікована допомога з питань безпеки життєдіяльності, організації режиму дня та ознайомлення з правилами поведінки і роботи при проведення занять дистанційно в онлайн режимі з освітньо–виховної діяльності. Педагогічний колектив організував для цього різні активні форми діяльності:
- анкетування;
- батьківські збори
- індивідуальні та групові консультації
- участь в святах і конкурсах
Батьки залучались до організації та прийняття участи в конкурсах малюнків і написання листівок для захисників ВСУ та поробок до тематичних виставок. Все це сприяло створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.
В цілому батьки задоволені роботою ЗДО, про це свідчать результати анкетування яке було проведено наприкінці навчального року .
Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, сільському голові Пилипенко О.В., відділу освіти молоді та спорту Шевченківської сільської ради на чолі з керівником Гончаренко Т.Ю та спеціалісту відділу освіти з питань дошкільної освіти Чмильовій О.М, сільському старості Левковському С.В., депутату сільської ради Бойчуку Ю.І., обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку,конструктивну критику і можливість покращення умов для перебування наших дітей в закладі освіти. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі оцінити діяльність всього нашого колективу, мене як керівника.